3. edycja piłkarskiego 24-godzinnego Turnieju Niepodległości w Zabrzu

14 / 11 / 2022Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 649

Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych projektów realizowanych przez Polską Fundację Sportu i Kultury. Tak duże przedsięwzięcie, jakim jest turniej odbywający się praktycznie bez żadnych przerw w ciągu całej doby, przykuwa uwagę wielu sympatyków piłki nożnej. Idea 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości może podobać się zarówno młodszym, jak i starszym zawodnikom.

Nasze dziewczyny miały przyjemność uczestniczyć w tym turnieju.

Rozpoczynamy z przytupem starciem ze Stalą Zawadzkie, z którą wygrywamy 3:0. W drugim meczu pokonaliśmy Piast Gliwice 4:0. Ostatnie spotkanie było bardzo wyrównane, ale ostatecznie pokonaliśmy ROW Rybnik 1:0. Tym samym z kompletem zwycięstw zameldowaliśmy się w finale, gdzie spotykaliśmy się z zaprzyjaźnionym zespołem RAP Rybnik. Pierwsze minuty należały do Rybnika, który stwarzał groźne sytuacje, lecz szczęście było po naszej stronie i ostatecznie wygrywamy finał 2:0.

Podsumowując, rozegraliśmy 4 spotkania, w których zdobyliśmy komplet zwycięstw, strzeliliśmy 10 bramek i co cieszy, nie straciliśmy żadnej. Gratulujemy!

Zagrały w turnieju: Natalia Mrózek, Maria Mrowiec, Milena Waligóra, Amelia Żyrek, Natalia Kruczyńska, Oliwia Bury, Jenny Ger, Matylda Pendlebury.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na wspaniale przygotowany turniej.