Mitech - Czarni 6-1. Dominacja w województwie potwierdzona

25 / 05 / 2015Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 1467

W 19. kolejce kobiecej Ekstraligi piłkarskiej zmierzyły się w bezpośrednim starciu dwa najlepsze zespoły z województwa śląskiego. Różnica między nimi okazała się znacząca.

Żywiecki Mitech był faworytem potyczki z racji wyższego miejsca w tabeli, ale także prezentowanej formy. W sobotę o losach meczu przesądziły premierowe dwa kwadranse. Mitech sforsował w nich defensywę sosnowiczanek aż pięciokrotnie. W 8. minucie prowadzenie dla miejscowych zdobyła Karolina Koch, która celnie główkowała po kornerze wykonywanym przez Halinę Półtorak. W 15. i 18. minucie gospodynie podwyższały wynik za sprawą Katarzyny Wnuk, której asystowały odpowiednio Półtorak i Lucie Suskova. Akcenty numer 4 i 5 należały do kadrowiczki Patrycji Wiśniewskiej. Dopiero w 36. minucie piłkarki Czarnych przebudziły się. Z rzutu karnego do siatki trafiła Nikol Kaletka. Do pauzy było jasne, że Mitech osiągnie pewne zwycięstwo. Przypieczętowało je trafienie Suskovej z 47. minuty spotkania.

Jesienią Mitech wygrał w Sosnowcu 4-1. Podczas wiosennego rewanżu potwierdził więc swoją supremację w skali województwa i zarazem medalowe aspiracje w trwających rozgrywkach Ekstraligi.

TS Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 6-1 (5-1)
1-0 Koch, 8 min.
2-0 Wnuk, 15 min.
3-0 Wnuk, 18 min.
4-0 P.Wiśniewska, 28 min.
5-0 P.Wiśniewska, 30 min.
5-1 Kaletka, 36 min. z rzutu karnego
6-1 Suskova, 47 min.

TS Mitech: Komosa – Rżany, Zasada, K.Wiśniewska (63. Zegan), Droździk, Wnuk, Żak (70. Chrzanowska), Koch, Suskova (88. Nieciąg), Półtorak (46. Hmirova), P.Wiśniewska (63. Rozmus).