30 minut demolki

24 / 05 / 2015Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 1513

Po dwóch kwadransach rywalizacji z Czarnymi Sosnowiec gospodynie były pewne swego. Zaliczka w postaci pięciu goli zrobiła swoje.

Żywczanki błyskawicznie przystąpiły do demontowania defensywnego bloku rywalek. Już w 8. minucie stały fragment gry, rzut rożny egzekwowany przez Halinę Półtorak, przyniósł powodzenie. Głową bramkarkę Czarnych pokonała Karolina Koch. Dokładnie po kwadransie wynik ekipa Mitechu podwyższyła. Asystentka nie zmieniła się, natomiast w rolę egzekutorki wcieliła się Katarzyna Wnuk. W 18. minucie na wolne pole do wybiegającej w tempo Wnuk piłkę dograła Lucie Suskova, ta próba również doprowadziła do bramkowego łupu. Zanim minęły dwa kwadranse rywalki całkowicie pogrążyła Patrycja Wiśniewska, zamykając efektowne 30 minut gospodyń wynikiem 5:0. Dopiero w 36. minucie sosnowiczanki były w stanie w jakikolwiek sposób odpowiedzieć. Stało się to za sprawą „11” podyktowanej za zagranie ręką Karoliny Zasady. Bezbłędna z „wapna” była kadrowiczka Nikol Kaletka. Losy spotkania miały natomiast oczywisty scenariusz. Po pauzie futbolistki z Żywca zaniechały nadmiernego forsowania rozmachu ofensywnych poczynań. Padła w tej odsłonie jedna bramka. Z podania Wnuk skorzystała Suskova. Trafienie to dopełniło całości dobrego występu żywieckiej drużyny.

TS Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 6:1 (5:1)