Bill Shankly

Aktualności

TS Mitech vs Górnik Łęczna /VIDEO/

25 / 10 / 2014Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 1648

To ostatni, bardzo ważny zarazem mecz Mitechu w rundzie jesiennej kobiecej Ekstraligi.

Do imponującego bilansu goli w sobotnim starciu w dwukrotnie większym stopniu przyczyniły się niestety piłkarki z Łęcznej, które już do pauzy zaprezentowały futbol ofensywny i nastawienie na wywiezienie z Radziechów pełnej puli. W 6. minucie za sprawą Anny Żelazko przyjezdne objęły prowadzenie. Gdy po kwadransie wyrównała Patrycja Wiśniewska po świetnym dograniu Katarzyny Wnuk nadzieje w żywieckich szeregach odżyły. Minęło niespełna 60 sekund i… Górnik znów był w lepszej sytuacji. Gola na 2:1 po wznowieniu gry od środka zdobyła Natalia Chudzik. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. W 25. minucie P.Wiśniewska wyrównała po raz drugi, lecz w 34. minucie defensywę Mitechu zaskoczyła prostopadła piłki i celne uderzenie Katarzyny Daleszczyk w sytuacji sam na sam z Aleksandrą Komosą.O ile premierowa odsłona miała przebieg wyrównany, tak w drugiej na boisku dominował zespół gości. W 50. minucie podopieczne Beaty Kuty znalazły się w arcytrudnym położeniu, gdy piłkę do siatki skierowała Marina Huzarewicz. Gospodynie nie miały atutów, by zagrozić piłkarkom z Łęcznej, które w 74. minucie dzięki Annie Sznyrowskiej objęły okazałe prowadzenie 5:2. Sygnał do zrywu dała swoim koleżankom Lucie Suskova pięknym strzałem z odległości blisko 30 metrów z rzutu wolnego, ale w kolejnej akcji zawodniczki Górnika postawiły pieczęć na efektownym triumfie. Ponownie z „wapna” bramkarce Mitechu nie dała szans Żelazko.Pewne jest zatem już, że zimową przerwę zespół ekstraligowy z Żywca spędzi tuż za podium, choć z niewielką stratą do grupy wyprzedzających ekip. W tym roku Mitech czeka jeszcze konfrontacja listopadowa na szczeblu 1/8 finału Pucharu Polski.

Autro: Glazol

TS Mitech Żywiec – Górnik Łęczna 3:6 (2:3)

0:1 Żelazko (6′, z rzutu karnego)
1:1 P.Wiśniewska (15′)
1:2 Chudzik (16′)
2:2 P.Wiśniewska (25′)
2:3 Daleszczyk (34′)
2:4 Huzarewicz (50′)